ADA İÇİNDE ULAŞIM

Rodos Adası şehrinin içinde ve civardaki yerleşim yerlerine düzenli belediye otobusü seferleri vardır. Şehir merkezi dışındaki yerlere giden Otobüslerin ana kalkış noktası , Mandraki Limanının karşısında yer alan New Market in sol tarafında kalan yerdir.  Burada bilet satışı da yapılır ve  şehir içi-dışı otobüs tarifeleri hakkında bilgi temin edilebilir.Rodos Belediyesinin KTEL ismini taşıyan  , adanın Doğu tarafına şehir dışı  noktalara taşıma yapan şirketi   Faliraki- Kalithies- Psinthos- Afandou-Kolymbia- Archagelos- Haraki- Malona- Massari- Lalathos- Pilona- Lindos- Pefkoi- Lardos- Laerma- Kiotari- Asklipio-Gennadi- Vati- Profilia- Istrios- Apollakia- Arnitha- Lachania- Mesanagros- Kattavia- Prasonisi yerleşim yerlerine sefer yapar

 

“D.E.S” “RODA”  tarafından işletilen Şehir içi otobüsler ise, Mandarki limanın önündeki sahil boyunda bulunan duraklardan kalkar. D.E.S "RODA" şehir içinde ve merkeze yakın banliyöler olan ; Koskinou- Faliraki- Ixia- Filerimos Ialissos- Kremasti- Pastida- Maritsa- Paradisi ile, adanın batı tarafındaki şehir dışı yerleşim yerleri olan Damatria- Theologos- Soroni- Dimilia- Eleousa- Archipoli- Platania- Apollona- Fanes- Kalavarda- Ancient Kamiros-Mantriko- Kritinia- Salakos- Embona - Agios Isidoros- Sianna- Monolithos a seferler yapar.

 

 

Rodos da taksiler lacivert renktedir. Şehir içerisinde ,belirli mesafeler için fiks ücretler olduğu için şöförler taksimetreyi açmazlar. Ancak , bunun sonucunda da bazen bir kaç Euro ya tamah edip fazla ücret isteyen şöförlerle karşılaşırsınız.